Koloidný zinok 10 ppm, 300 ml

Kód: 2661
5,40 € / ks
Skladom

Koloidný zinok Zn100 je neiónový homogénny roztok, ktorý obsahuje milióny veľmi maličkých častíc. Vyrába sa elektrolýzou z kusu veľmi čistého zinku v ultračistej vode. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Koloidný zinok 10 ppm, 300 ml

 

Koloidný zinok Zn100 je neiónový homogénny roztok, ktorý obsahuje milióny veľmi maličkých častíc.  Tieto častice majú veľkosť od 1 do maximálne 10 nm (pre porovnanie, hrúbka ľudského vlasu je okolo 50 um, a tieto častice sú ešte 1000x menšie). Pre porovnanie: vírusy majú veľkosť od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm, sú teda podstatne väčšie než častice koloidného zinku, ktoré vďaka tomu môžu voľne prenikať do vnútra patogénov a podporovať liečebný proces. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa odpudzujú a sú v neustálom pohybe. Keďže však postupne dochádza k strate náboja, pohyb častíc sa spomaľuje a účinnosť koloidu sa znižuje. Tento proces trvá približne 90 dní. Preto je potrebné používať čo najčerstvejší roztok.

Čo znamená skratka jednotky, v ktorých sa odborne porovnáva objem dvoch látok, z ktorých jedna je zastúpená voči tej druhej len v mikroskopickom množstve (jedna milióntina celku).

V prípade koloidného zinku nám ppm ukazuje koľko častíc rýdzeho zinku sme nechali do vody uvoľniť – vyššie číslo ppm = väčší počet vo vode obsiahnutých strieborných častíc. Treba mať vždy na pamäti, že je to kov a zvlášť opatrní by preto mali byť ľudia alergickí na kovy!

Skladovanie:
Chráňte pred priamym slnečným žiarením, uchovávajte mimo magnetických polí, chráňte pred mrazom. Výrobok neobsahuje farbivá ani konzervačné látky.

Zinok je nevyhnutný najmä pre silný imunitný systém. Jeho zásoby bývajú rýchlo vyčerpané, ak organizmus bojuje s ochorením, akým je napríklad prechladnutie či chrípka.

Zinok je 10. najzastúpenejší minerál v ľudskom tele a nachádza sa vo všetkých bunkách, tkanivách a orgánoch. Je nevyhnutný pre fungovanie viac ako 200 enzýmov.

Zinok je esenciálny stopový minerál, ktorý si ľudské telo nedokáže vyrobiť samo. Je nevyhnutný pre všetky formy života vrátane zvierat, rastlín a mikroorganizmov. V najväčších množstvách sa nachádza v oblasti mozgu, pankreasu, kostí, vo vysokých koncentráciách sa nachádza v pečeni, očiach, vlasoch, nadobličkách a spermiách. Je však prítomný v jadre každej bunky.

Zinok účinky: Jeho hlavnou úlohou je zabezpečovanie správneho rastu a vývoja, v tele musí byť zastúpený v dostatočnom množstve, aby nevznikli neurologické poruchy. Posilňuje imunitný systém a podieľa sa na reprodukcii. Je veľmi dôležitý pri hojení rán. Urýchľuje hojenie vredov a popálenín. Funguje ako antioxidant. Pomáha pri problémoch s pokožkou, najmä s akné a pri liečbe akné.

Imunitný systém
Zinok je potrebný najmä pre imunitný systém, pri jeho nedostatku hrozí vyššie riziko vzniku infekcií a pľúcnych ochorení. Jeho nedostatok spôsobuje vyššie riziko vzniku bežných ochorení, ako sú prechladnutie a chrípka.

Hnačka
Potravinové doplnky obsahujúce zinok pomáhajú znižovať čas trvania hnačky.

Pokožka
Zinok je nevyhnutný pre zdravie pokožky, bojuje proti akné a urýchľuje hojenie vredov a rán.

Zinok je nenahraditeľným minerálom, ktorého nedostatok spúšťa v tele nepríjemné ochorenia. Jeho dôležitosť spočíva v tom, že sa nachádza v každom tkanive v tele a je priamo zapojený do delenia buniek. Je silným antioxidantom, podieľa sa však aj na správnej endokrinnej funkcii a udržiavaní optimálnej hladiny hormónov.

Jeho nedostatok spôsobuje mužskú aj ženskú neplodnosť a nízke libido. Nízky obsah zinku rovnako zvyšuje účinky stresu na ľudský organizmus a urýchľuje starnutie. Ovplyvňuje syntézu bielkovín a je potrebný pre správnu funkciu červených aj bielych krviniek.

Nízky obsah zinku spôsobuje zmenu chuti, ktorá spôsobuje zvýšenú chuť na sladké a slané. Príznakmi nedostatku sú aj hnačka, strata energie, chronická únava, neplodnosť, narušený imunitný systém, neschopnosť sústrediť sa, znížená koncentrácia, zlá pamäť, pomalé hojenie rán, nervové ochorenia a zvonenie v ušiach.

Dôležité:
Tento produkt sa roky používal aj perorálne, ale nakoľko nové smernice EU už neumožňujú vnútorné užívanie potravín a výživových doplnkov s obsahom nano častíc, koloidné zlato sa už oficiálne nemôže doporučiť na vnútorné užívanie. Výrobca podľa nového zákona musel zmeniť etiketu a použitie produktu deklarovať len na "tonikum". Toto obmedzenie však platí len v EU, v iných nečlenských štátoch je vnútorné užívanie koloidného striebra naďalej povolené.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.