Moringa olejodárna mletý list 100 g

Kód: 659
8,52 € / ks
Skladom

Moringa olejodárna je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa. Množstvo cenných živín a životne dôležitých látok v optimálnom pomere sa nachádza predovšetkým v listoch alebo v prášku z listov. Osobitne treba spomenúť vysoký obsah aminokyselín, pretože v listoch sa našlo až 18 z 20 známych esenciálnych aminokyselín. Ľudský organizmus ich nedokáže sám vyrobiť, sú však dôležitým faktorom pre prenos kyslíka v tele, schopnosť koncentrácie a mnohé dôležité funkcie mozgu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moringa olejodárna mletý list 100 g

Moringa olejodárna obsahuje:

  • Esenciálne aminokyseliny: chránia pred voľnými radikálmi 
  • Vitamín A: dôležitý pre zdravý zrak 
  • Vitamín C: na posilnenie imunitného systému 
  • Vápnik: nevyhnutný pre zdravé zuby a kosti 
  • Horčík: stimuluje krvný obeh  
  • Draslík: zabezpečuje správny metabolizmus 
  • Železo: dôležité pre zásobovanie buniek kyslíkom 
  • Zinok: v organizme pôsobí protizápalovo 
  • Omega-3 mastné kyseliny: nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu 
  • Zeatín: dôležitý chemický prenášač, ktorý všetky tieto látky dopravuje tam, kde majú pôsobiť 

Prášok z listov Moringy alebo listy konzumované ako doplnok stravy počas tehotenstva môžu podporiť zdravý vývin plodu a pozitívne ovplyvniť tvorbu materského mlieka. Z organizmu matky a neskôr z materského mlieka môže dieťa dodatočne prijať veľa dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Osobitne tu treba spomenúť aminokyseliny arginín a histidín obsiahnuté v rastline, ktoré vo fáze rastu nedokáže organizmus dieťaťa produkovať v dostatočnom množstve, ale ktoré sú pre jeho zdravý vývin nevyhnutne potrebné. 

vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Pokiaľ máte nedostatok vaše telo sa musí viac namáhať, aby dostalo potrebnú energiu, čoho následkom je pocit malátnosti a únavy.

Draslík náš každodenný - na vitalitu je potrebný aj draslík. To môžte vidieť napríklad i pri športovcoch. Tenisti si veľmi často doprajú banán počas prestávky. Moringa však draslíka obsahuje oveľa viac ako toto obľúbené ovocie. V jednej lyžičke moringy je ho ako v 7 banánoch.

Chrípka: Posilňujme svoj imunitný systém správnou životosprávou, otužovaním a dostatočným príjmom vitamínov a antioxidantov. Práve pri tom vám môže napomôcť aj Moringa olejodárna. Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov. Medzi top antioxidanty patria – vitamín A, vitamín C, E, a zinok – a všetky sú prítomné v tomto zelenom elixíre vo vysokom množstve.

Moringa sa dlhodobo v ľudovej medicíne používala pre jej silné protizápalové účinky, antibakteriálny a antivirálny efekt ako aj vplyv na povzbudenie imunitných procesov. Pri dlhodobom užívaní prírodných vitamínov a antioxidantov moringy olejodárnej môžeme prežiť jeseň , zimu  a začiatok jari v úplnej pohode a zdraví.

Antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny, minerály:

Profesor Wolfgang Vierling z Technickej univerzity v Mníchove napríklad informoval, že listy moringy obsahujú zložky znižujúce hladinu cukru v krvi.  Chróm prítomný v moringe pomáha znásobiť účinok inzulínu a podporuje absorbciu glukózy z krvi. Samozrejme, v súvislosti s cukrovkou samotná moringa nie je odpoveďou na rozsiahle potlačenie tejto choroby. Nebyť však napríklad liečiteľov z Indie, vedci by nemohli zistiť jej aktívne zložky, ktoré sa dajú kombinovať s klinickou liečbou diabetesu. Aj v univerzitnej nemocnici v Dakare a Senegale sa pýtali pacientov s diabetes na užívanie rôznych liečivých rastlín. Z celkovo 41 rastlín bola moringa zo 65,9 percent najčastejšie uvádzaným prostriedkom. 

Užitie: 1 lyžička 2-3 x denne do vody. Je možné pridať do smoothies alebo do jogurtov.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie