Moringa olejodárna mletý list 100 g

Kód: 659
9,30 € / ks
Skladom

Moringa olejodárna je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa. Množstvo cenných živín a životne dôležitých látok v optimálnom pomere sa nachádza predovšetkým v listoch alebo v prášku z listov. Osobitne treba spomenúť vysoký obsah aminokyselín, pretože v listoch sa našlo až 18 z 20 známych esenciálnych aminokyselín. Ľudský organizmus ich nedokáže sám vyrobiť, sú však dôležitým faktorom pre prenos kyslíka v tele, schopnosť koncentrácie a mnohé dôležité funkcie mozgu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moringa olejodárna mletý list 100 g

Moringa olejodárna obsahuje:

  • Esenciálne aminokyseliny: chránia pred voľnými radikálmi 
  • Vitamín A: dôležitý pre zdravý zrak 
  • Vitamín C: na posilnenie imunitného systému 
  • Vápnik: nevyhnutný pre zdravé zuby a kosti 
  • Horčík: stimuluje krvný obeh  
  • Draslík: zabezpečuje správny metabolizmus 
  • Železo: dôležité pre zásobovanie buniek kyslíkom 
  • Zinok: v organizme pôsobí protizápalovo 
  • Omega-3 mastné kyseliny: nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu 
  • Zeatín: dôležitý chemický prenášač, ktorý všetky tieto látky dopravuje tam, kde majú pôsobiť 

Prášok z listov Moringy alebo listy konzumované ako doplnok stravy počas tehotenstva môžu podporiť zdravý vývin plodu a pozitívne ovplyvniť tvorbu materského mlieka. Z organizmu matky a neskôr z materského mlieka môže dieťa dodatočne prijať veľa dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Osobitne tu treba spomenúť aminokyseliny arginín a histidín obsiahnuté v rastline, ktoré vo fáze rastu nedokáže organizmus dieťaťa produkovať v dostatočnom množstve, ale ktoré sú pre jeho zdravý vývin nevyhnutne potrebné. 

vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Pokiaľ máte nedostatok vaše telo sa musí viac namáhať, aby dostalo potrebnú energiu, čoho následkom je pocit malátnosti a únavy.

Draslík náš každodenný - na vitalitu je potrebný aj draslík. To môžte vidieť napríklad i pri športovcoch. Tenisti si veľmi často doprajú banán počas prestávky. Moringa však draslíka obsahuje oveľa viac ako toto obľúbené ovocie. V jednej lyžičke moringy je ho ako v 7 banánoch.

Chrípka: Posilňujme svoj imunitný systém správnou životosprávou, otužovaním a dostatočným príjmom vitamínov a antioxidantov. Práve pri tom vám môže napomôcť aj Moringa olejodárna. Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov. Medzi top antioxidanty patria – vitamín A, vitamín C, E, a zinok – a všetky sú prítomné v tomto zelenom elixíre vo vysokom množstve.

Moringa sa dlhodobo v ľudovej medicíne používala pre jej silné protizápalové účinky, antibakteriálny a antivirálny efekt ako aj vplyv na povzbudenie imunitných procesov. Pri dlhodobom užívaní prírodných vitamínov a antioxidantov moringy olejodárnej môžeme prežiť jeseň , zimu  a začiatok jari v úplnej pohode a zdraví.

Antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny, minerály:

Profesor Wolfgang Vierling z Technickej univerzity v Mníchove napríklad informoval, že listy moringy obsahujú zložky znižujúce hladinu cukru v krvi.  Chróm prítomný v moringe pomáha znásobiť účinok inzulínu a podporuje absorbciu glukózy z krvi. Samozrejme, v súvislosti s cukrovkou samotná moringa nie je odpoveďou na rozsiahle potlačenie tejto choroby. Nebyť však napríklad liečiteľov z Indie, vedci by nemohli zistiť jej aktívne zložky, ktoré sa dajú kombinovať s klinickou liečbou diabetesu. Aj v univerzitnej nemocnici v Dakare a Senegale sa pýtali pacientov s diabetes na užívanie rôznych liečivých rastlín. Z celkovo 41 rastlín bola moringa zo 65,9 percent najčastejšie uvádzaným prostriedkom. 

Užitie: 1 lyžička 2-3 x denne do vody. Je možné pridať do smoothies alebo do jogurtov.

Upozornenie: Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.