Makadamový olej 100 ml

Kód: 1793
4,80 € / ks
Skladom

Makadamový olej obsahuje veľmi cenné vitamíny (A, B, E) a minerály. Vďaka tomu posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Kyselina olejová a antioxidanty priaznivo pôsobia na starnúcu pokožku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Makadamový olej 100 ml

Makadamový (makadámiový) olej je cenný zdroj omega mastných kyselín a obsahuje aj éterické oleje. Ako jediný rastlinný olej obsahuje kyselinu palmitolejovú, ktorá je prítomná aj v maze produkovanom ľudskou pokožkou. Vďaka tomu je akoby príbuzný ochrannému plášťu našej pokožky. Rozotiera sa na ňu veľmi ľahko, výborne sa vstrebáva a dokonale zvlhčuje.

Môže sa používať ako olej na vlasy, masážny olej ale aj ako doplnok k inej kozmetike na suchú, starnúcu či citlivú pokožku.

Makadamiový olej obsahuje vitamíny A,B,E:

 • Vitamín A
  - regeneruje pokožku, udržuje ju jasnú a čistú a prispieva k dobrému stavu vlasov
  - zmierňuje proces stárnutia a redukuje jemné vrásky
  - je silným antioxidantom a má protizápalové účinky
 • Vitamín B
  - vyživuje pokožku, napína ju a zvyšuje jej flexibilitu
  - pomáha predchádzať vzniku vrások a spoločne podporuje rast vlasov
 • Vitamín E
  - najdôležitejší antioxidant v ľudskom tele
  - posilňuje a vyživuje nechty a vlasy
  - chráni bunky pred oxidačným stresom a účinkami voľných radikálov
  - prepožičiava pokožke mladší vzhľad a urýchľuje jej regeneráciu
  - má protizápalové vlastnosti

Použitie makadamového oleja na vlasy: Ak sú Vaše vlasy dlhodobo poškodené a nepoddajné, použite makadamiový olej. Možno ho využiť priamo, ako masku na vlasy. Jednoducho ho na vlasy nanesiete, necháte chvíľu pôsobiť a vlasy potom umyjete šampónom. Vlasy po použití makadamiového oleja nie sú mastné,pretože sa perfektne vstrebáva. Po pravidelnom používaní sa vlasy stanú hebkými, poddajnými a ľahko upravovateľnými.

Použitie makadamového oleja na pokožku: Olej je veľmi obľúbený pre starnúcu pleť, pretože sa často spája s vyhladením vrások. Často sa využíva aj po poškodení pokožky úrazom, či popálenín, kedy môže pôsobiť ukľudňujúco a pokožku hojiť.

Objem: 100 ml