Jojobový olej 100 ml

Kód: 2494
Značka: ViVio
6,60 € / ks
Skladom

Jojobový olej 100 ml - olej z jojoby je po stáročia známy a používaný v kozmetike a starostlivosti o vlasy. Pomáha hydratovať pokožku, vlasom vracia lesk a vitalitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jojobový olej 100 ml

Jojobový olej je látka, ktorá zlepšuje vzhľad pokožky a vlasov. Pomáha udržiavať primeranú úroveň hydratácie, robí pokožku hladkou a pevnou a vlasy lesklé a silné. Odporúča sa pre všetky typy pokožky - nespôsobuje alergické reakcie.

Jojobový olej obsahuje skvalén s baktericídnymi a fungicídnymi vlastnosťami, vitamíny A a E, mastné kyseliny, kyselinu myristovú a fytosteroly.

Suchá pokožka produkuje príliš málo kožného mazu. Jojobový olej tieto nedostatky dokonale nahradí a zabráni vysušovaniu pokožky. Bude ju vyživovať a zvlhčovať. Udržiava prirodzenú kyslú reakciu pokožky.

Mastná pokožka nadmerne vylučuje kožný maz a je náchylná na nedokonalosti. Jojobový olej reguluje vylučovaný maz, urýchľuje regeneráciu kožných buniek a zmierňuje zápal.

Pri lupinách, ekzémoch a psoriáze zvlhčuje a upokojuje. Používa sa taktiež na masáž boľavých svalov, pomáha pri reumatizme (vďaka kyseline myristovej) a podráždení pokožky.

Pretože nemá charakteristickú vôňu, používa sa aj ako nosič parfumov. Parfumy na báze jojobového oleja nie sú tak prchavé ako parfumy na báze alkoholu a ich trvanlivosť je oveľa dlhšia.

Zloženie: 100% jojobový olej.

Balenie: 100 ml s kvapátkom