Mladý zelený jačmeň 40 vrecúšok

Kód: 555
Značka: NaturPort
10,50 € / ks
Objednané

Prášok z mletých výhonkov zeleného jačmeňa - vyrobený bez aditív. Vzhľadom k vysokému obsahu minerálov, vitamínov, enzýmov a obsahu mastných kyselín, je členom rodiny super potravín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mladý zelený jačmeň 40 vrecúšok

Prášok z mletých výhonkov zeleného jačmeňa –  vyrobený bez aditív.

Vzhľadom k vysokému obsahu minerálov, vitamínov, enzýmov a obsahu mastných kyselín, je členom rodiny super potravín. Je veľkým zdrojom chlorofylu, látky, ktorú podporuje organizmus pre tvorbu červených krviniek.

Je veľmi bohatý na A, C, E, vitamínov skupiny B a beta-karoténu. Obsahuje v menšom množstve dokonca aj vápnik, zinkok, železo a aj horčík. Obsahuje 3x krát viac vitamínov skupiny B, ako mlieko, a až 7 x krát viac vitamínu C ako pomaranč a 5 x krát viac železa ako špenát.

Pomáha v detoxikácií organizmu, a so svojim vysokým obsahom rastlinných bielkovín tryptofánu a serotonínu je zdrojom “Hormónu štastia”.
 

Chudokrvnosť (anémia)
Približne štvrtina žien trpí chudokrvnosťou, u starších mužov je tento počet ešte vyšší. V poslednom čase sa chudokrvnosť objavuje už aj u chlapcov v stredoškolskom veku. Pre správnu krvotvorbu potrebujeme ióny železa, medi, draslíka, kyselinu listovú a bielkoviny. Zelený jačmeň (mladý jačmeň) obsahuje železo, ktoré je organicky viazané a tráviaci trakt ho okamžite vstrebe.

Srdcovocievne problémy
Zelený jačmeň (mladý jačmeň) účinné tlmí zrážanie krvných doštičiek. Zrážanie krvných doštičiek je kľúčovým krokom k tvorbe trombov, ateriosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Vo výťažkoch zo zeleného jačmeňa (mladého jačmeňa) sú dokázané antitrombotické a protizrážanlivé účinky, ako aj účinky chrániace cievy.

Cukrovka (diabetes)
Diabetikom prospieva každá zelená strava. Reguláciou zásaditosti upravuje prechod cukrov cez črevné steny. Tým sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi. Je to funkcia riadnej stravy. Prekyslené telá potrebujú prepláchnuť zásaditou stravou, lebo inak vzniká prostredie, ktoré živí choroby.

Vlastnosti mladého zeleného jačmeňa:
 

  • je komplexným zdrojom vitamínov, minerálov a stopových prvkov vo vyváženom pomere a v dokonale a ľahko vstrebateľnej forme
  • podporuje pitný režim športovca
  • veľmi účinné antioxidanty chránia svalové a väzivové bunky pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi, ktoré vznikajú pri každej športovej záťaži
  • obsah aminokyselin je zárukou podpory tvorby svalových tkanív
  • obsahuje enzýmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú metabolické pochody, pôsobí proti zápalom, opuchom, podporuje a až o polovicu skracuje rekonvalescenciu
  • pomáha po úrazoch a po operáciách
  • zásadité pH odstraňuje prekyslenie organizmu a podporuje odbúravanie kyseliny mliečnej, predlžuje aerobnú svalovú činnosť
  • chlorofyl pôsobí dezodoračne a detoxikačne, potlačuje zápach potu, odstraňuje z organizmu jedovaté látky
     
Zloženie:
100% extrémne jemný prášok z výhonkov mladého jačmeňa
Produkt mladý jačmeň neobsahuje žiadne prísady, ide o čistý prírodný produkt.
 

Netto váha: 120 g

Priemerná výživová hodnota v 100 g výrobku: Energia 1318 kJ / 315 kcal, Tuky: 3,4g z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,6g, Bielkoviny: 37 g, Sacharidy 31g z toho cukry: 11g, Vlákniny: 4,3 g, Soľ: 0,01g.

Príprava:
obsah jedného vrecúška zmiešame s chladnou čistou vodou, mliekom alebo džúsom (cca 150 -200 ml); prášok je taktiež možné pridať do smoothie, jogurtov, cereálnych pokrmov, šalátov, mixovaných nápojov alebo iného studeného jedla.