Praslička roľná vňať 100 g

Kód: 561
2,64 € / ks
Skladom

Praslička roľná vňať 100 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Bežný názov: Praslička
Jedná sa o nahosemennú rastlinu. Pupene sú bežnou zeleninovou stravou v Japonsku a Korei v jarnom období.
V histórii bola praslička roľná používana zvonku na posilnenie nechtov a na ľahké omrzliny. Praslička roľná obsahuje:
Triesloviny, flavonoidy, kyseliny, vlákninu, bielkoviny, sacharidy, KREMÍČITÉ MINERÁLY, SODÍK, VÁPNIK, živicu a éterické oleje.
Praslička roľná podporuje zdravie močových ciest a pečene.
Ovplyvňuje tiež kardiovaskulárne zdravie - zvlášť elasticitu ciev.
Praslička rošná je v ľudovom liečiteľstve doporučovaná pre podporu dýchacieho ustrojenstva. Tiež pri liečbe TBC, močového mechúra, krvácania pľúc
Má mineralizujúci efekt na kožu, vlasy a nechty.
Praslička roľná pomáha udržiavať normálne zdravie kĺbov.
Podporuje vylučovanie (močopudné).
Tradičné užitie: 1 čajovú lyžičku mletej vňate prasličky roľnej rozmiešame vo vode a vypijeme.
TIP: Jednu až dve čajové lyžičky zalejeme 250 ml vody a krátko povaríme. Necháme odstáť 15 min, potom scedíme. Užívame 2 - 3 x denne.

 

Praslička roľná a kremík
 

Všeobecne

Kremík je druhý najrozšírenejší prvok v prírode a súčasne jeden z najdôležitejších stopových prvkov. V ľudskom tele sa vyskytuje najčastejšie vo forme kyseliny kremičitej, a v množstve asi 1 g. 

  • kremík je potrebný na tvorbu kostí (spolu so zinkom a meďou ), spojivových tkanív zdravých nechtov, kože, vlasov, podporuje zabudovávanie vápnika do kolagénovej matrice v začiatočnej fáze stavby kostí, chráni pred osteoporózou

  • je dôležitý na udržanie pevnosti ciev a hrá hlavnú úlohu pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení, chráni pred lámavosťou drobných ciev a zvyšuje ich pružnosť - výborne cievy čistí

  • chráni pred alergiami

  • podporuje hojenie rán, lieči zápaly a posilňuje imunitný systém

  • tlmí škodlivý vplyv hliníka a chráni pred Alzheimerovou chorobou

  • chráni pred tvorbou močových kameňov a pred zápalmi močových ciest

  • chráni pred krvácaním pri liečení tuberkulózy pľúc a pri ich zápaloch

  • omladzuje a chráni telové štruktúry pred starnutím

    Denná potreba

Denná dávka kremíka sa odporúča v množstvách: u detí do 18 rokov 20-30 mg, u dospelých 25-30 mg a u ľudí nad 60 rokov 30-40 mg.

Praslička roľná obsahuje najvyššie množstvo organického kremíka, čiže kremíka kombinovaného s bielkovinami. (0,5-0,8%)

Použitie pri: odvápnení, osteoporóze, artróze (degenerácii kĺbovej chrupavky), krehké lámavé nechty, vrásky, strie..
 

Príznaky pri nedostatku kremíka:

Nedostatok kremíka v organizme sa môže spomaliť rast, vývoj kostí zubnej skloviny, spôsobuje poruchy tvorby kolagénu, kostí, zdravej kože a ciev, pri jeho nedostatku dochádza k osteoporóze, vypadávaniu vlasov, lámavosti nechtov, starnutiu pokožky, artérioskleróze, k zvyšovaniu lámavosti a priepustnosti ciev vrátane vlásočníc, spomaľuje sa hojenie rán a hnisavých ohnísk. Nedostatok kremíka urýchľuje starnutie a zhoršenie kvality života. Nízku hladinu kremíka majú aj ľudia postihnutí tuberkulózou.

Nedostatok kremíka v organizme je zapríčinený najmä nízkym obsahom kremíka v potravinách pestovaných na pôdach s nízkym obsahom kremíka, ale aj priemyselnou úpravou potravín, pri ktorej sa ľahko vyplaviteľné frakcie kremíka vo vode z potravín vyplavujú. Preto je potrebné obsah kremíka sledovať a doplňovať vhodnou úpravou stravného lístka, prípadne doplňovaním vo forme prípravkov.


Prasličku roľnú je možné použiť vnútorne, ale tiež vo forme obkladov - pomáha tonizovať tkanivá pri strate elasticity. Podporuje hojivé proscesy - abscesy, rany, ekzém, zápal očných spojoviek..

Pri infekciách močových ciest, obličkových kameňoch je dobré využiť mierny močopudný a očistný proces.

Praslička napomáha zastavovať krvácanie - (z nosa, hemoroidy hypermenorea..) -a to vnútorným i vonkajším použitím - obklady. Najlepšie výsledky sa dosahujú kombináciou.