Puškvorec obyčajný koreň 150 g

Kód: 2703
6,60 € –27 %
puškvorec
6,60 € –27 % 4,80 € / ks
Skladom

Výpredaj 3ks  - min. spotreba. 12/23

Puškvorec obyčajný je v dnešnej fytoterapii využívaný na podporu a normalizáciu tráviacich funkcií, používa sa na celkové osvieženie tela.

Detailné informácie

Podrobný popis

Puškvorec obyčajný koreň 150 g

Puškvorec obyčajný (lat. Acorus calamus) je vytrvalá, veľmi aromatická rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Stvol je trojhranný a červený. Pôvodom je puškvorec z východnej Indie a Číny, teraz je rozšírený po celej Európe, do SR bol dovezený asi v 16. storočí.

Predmetom zberu je dužinatý, vetvený, plazivý, žltozelený podzemok, ktorý môže byť dlhý až 50 cm a hrubý zhruba 3 cm. Na reze je podzemok biely, dužina je hubovité konzistencie. Vo východných medicínach je jeho použitie známych viac ako 2 000 rokov – bol používaný na žalúdočné a zažívacie ťažkosti.,

Tradičné použitie:
Jednu polievkovú lyžicu sušeného koreňa necháme cez noc macerovať v 250 ml studenej vody – takto pripravený macerat rozdelíme na dve dávky, jednu užijeme hneď ráno na lačný žalúdok a druhú popoludní.

Odvar: Jednu čajovú lyžičku zalejeme 250 ml studenej vody a po privedení do varu ihneď odstavíme. Potom scedíme a užívame 2× denne na lačný žalúdok.