Vitamín D3 4000 IU 120 kapsúl

Kód: 2947
Značka: OstroVit
8,40 € / ks
Skladom

Vitamín D3 sa označuje aj ako slnečný vitamín, pretože sa v pokožke syntetizuje pri vystavení slnečnému žiareniu. Z toho dôvodu je jeho dopĺňanie v jesennom a zimnom období také dôležité.

Aké úlohy má v tele vitamín D3?

  • udržiava správnu štruktúru kostí a zubov
  • podporuje fungovanie imunitného systému
  • udržiava správnu funkciu svalov
  • zabezpečuje správne vstrebávanie vápniku a fosforu

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín D3 4000 IU 120 kapsúl

Vitamín D3 je úplne rozdielny od akéhokoľvek iného vitamínu, pretože to vlastne ani nie je vitamín. Vitamín D3 je prohormón, ktorý naše telo produkuje z cholesterolu. Bez adekvátnej hladiny tohto hormónu by sme mohli zomrieť. Je to nevyhnutná živina pre náš imunitný systém, pretože umožňuje nášmu organizmu produkovať viac ako 200 antimikrobiálnych peptidov, ktorú sú nepostrádateľné v boji proti širokému spektru infekcií.

Keď naše orgány premenia vitamín D v krvnom obehu na calcitriol (hormonálna alebo aktíva verzia vitamínu D), môžu ho potom použiť k oprave bunkových poškodení, vrátane poškodení súvisiacich s rakovinovými bunkami a nádormi.

Vitamín D má v skutočnosti 2 formy. Vitamín D2 a D3. Vitamín D2 (ergocalciferol) je jeho syntetická forma. Táto forma však nie je vhodná a nevykazuje veľké pozitívne účinky. Tejto forme by sme sa mali zďaleka vyhnúť.

Na druhej strane je tu vitamín D3 (cholecalciferol), ktorý je prirodzenou formou vitamínu D.
Naše telo ho tvorí po vystavení sa slnku, ale dá sa prijať aj z iných zdrojov ako sú vaječné žĺtka, orgánové mäsá, živočíšne tuky(surové mlieko), olej z treščej pečene a ryby (losos, makrela, tuniak a sardinky).

Výživový doplnok je dostupný vo forme mäkkých kapsúl, ktoré sa ľahko prehĺtajú. Vnútro kapsuly je naplnené účinnou látkou a olivovým olejom, ktorý zlepšuje vstrebávanie vitamínov.

Zloženie: 1 tbl - 4000 IU

Dávkovanie: Odporúča sa konzumovať 1 tabletu denne, najlepšie po jedle. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

ZLOŽENIE: Olivový olej, obal kapsuly (želatína, zvlhčovadlo: glycerol; čistená voda), cholekalciferol (vitamín D).

Výrobok môže obsahovať mlieko (vrátane laktózy), sóju, arašidy, iné orechy, sezamové semienka, obilniny obsahujúce lepok, vajcia, kôrovce, ryby.

 Účinné látky v dennej dávke (1 kapsula):
Vitamín D 100 µg / 4 000 IU - 2 000 % RWS*

*RWS - Referenčná hodnota príjmu

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladuje na suchom mieste pri izbovej teplote, v dobre uzavretej nádobe.