Čierny čaj s citrusmi a zázvorom 20 vrecúšok

Kód: 2964
Značka: ViVio
2,70 € / ks
Skladom

Čierny čaj je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete, pije ho takmer 80% ľudí. Je vyrobený z čajovníka vedecky známeho ako Camellia sinensis. Úroveň oxidácie mu dodáva jedinečnú farbu, ktorá sa pohybuje od jantárovej po tmavohnedú a chuť, pikantnú až sladkú.

Rozdiel medzi čiernym, zeleným a bielym čajom je spôsob, akým sa spracúvajú. Počas procesu spracovania sa čierny čaj fermentuje a oxiduje. Na druhej strane, zelený čaj a biely čaj nie sú fermentované.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čierny čaj s citrusmi a zázvorom 20 vrecúšok

Tradičný čierny čaj je najobľúbenejší nápoj v našich domácnostiach. Často je vyberaný medzi čajmi pre svoju hlbokú vôňu a jednoduchú prípravu. Má veľa zdraviu prospešných vlastností. Obsahuje teín, ktorý pôsobí povzbudzujúco, zlepšuje myseľ a podporuje koncentráciu. Je zdrojom polyfenolov a pôsobí proti voľným radikálom.

 Táto hrejivá kombinácia je ako stvorená na zimný večer. Pridanie citrónu a pikantného zázvoru jemne stimuluje a dodáva energiu.

Zloženie: čierny čaj (India), arómy, jablko, pomarančová kôra - 7%, ibištek, list černice, zázvor - 3,7%, divoká ruža, koreň čakanky, citrónová kôra - 1%, grapefruitová kôra - 1%, kôra mandarínok - 1 %, regulátory kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, škorica, klinčeky, koreň sladkého drievka*, citrónová tráva, čierne ríbezle

*Čaj obsahuje sladké drievko - v nadmernom množstve ho nemôžu konzumovať ľudia trpiaci hypertenziou.

Balenie obsahuje 20 sáčkov s visačkou zabalených v obálkach (20×1,5g).
Odporúčaný spôsob lúhovania: Čaj zalejte 230 ml vody 100 stupňov Celzia. Lúhujte 1-2 minúty.
Čaje chutia výborne teplé aj studené vo forme ľadového čaju.