Matcha čaj bio ViVio 100 g

Kód: 100
Značka: ViVio
7,20 € –12 %
matcha caj bio vivio 100g
7,20 € –12 % 6,30 € / ks
Skladom

100% čistý bio Matcha čaj ViVio je exkluzívny a najkvalitnejší zelený čaj. Jedna porcia čaju Matcha má rovnaké nutričné hodnoty ako 8-10 šálok zeleného čaju. Matcha pomáha upokojiť myseľ, zvyšuje sústredenosť aj pamäť a zlepšuje náladu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bio Čaj Matcha - silný antioxidant

Podľa najnovších štúdií, ktoré merajú množstvo antioxidantov, sa Matcha umiestnila na prvom mieste, pred takými špičkami ako je granátové jablko alebo čučoriedky. Matcha obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny. Tie nájdeme iba v zelenom čaji. Až 60 % z týchto katechínov sú Epigallocatechin-3-Gallo (EGCG), ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine. EGCG je najúčinnejší antioxidant a tiež výborný pomocník pri spaľovaní tukov. Matcha obsahuje až 137× viac EGCG ako v bežnom zelenom čaji.

2 šálky denne Vám zaistia dostatočné množstvo antioxidantov, ktoré Vaše telo potrebuje.

Matcha je krásne zelený. Štyri týždne pred každoročným zberom sú čajové oblasti úplne pokryté plachtami. Táto špeciálna tieniaca technika zabraňuje prieniku slnečného žiarenia až o 90%, čo má za následok, že rastliny rastú takmer v tme a chýbajúce svetlo si kompenzujú nadmernou produkciu chlorofylu. Práve z chlorofylu, ktorý je obohatený o aminokyseliny, vzniká smaragdovo zelená farba. Matcha neobsahuje žiadne farbivá, prísady alebo konzervačné látky.

Čerstvo obraté čajové lístky sa rozomelú na žulových mlynoch až na jemný prášok. Výsledkom je krásna zelená farba s úžasnou chuťou a arómou. Čaj Matcha obsahuje katechíny a aminokyseliny. Tak ako bežný zelený čaj, sa čaj Matcha podieľa na stimulácií nervového systému a tiež metabolizmu. Matcha upokojuje myseľ, podporuje pamäť a zvyšuje sústredenosť. Matcha zlepšuje náladu vďaka tomu, že je bohatý na ojedinelú aminokyselinu L-Theanine. V jednej čajovej šálke čaju Matcha nájdeme až 3 gramy vlákniny.

Rozdiel medzi čajom Matcha a kávou: Základným rozdielom medzi Matcha a kávou sú živiny, ktoré sa prirodzene v oboch nápojoch nachádzajú. Matcha obsahuje theofylín a theaníny, rovnako ako množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov.

Kofeín z kávy je veľmi rýchlo pôsobiaci stimulant, ktorý okamžite nájde cestu do krvného obehu. Účinky sa prejavia v priebehu niekoľkých minút a vrcholia v priebehu 30 až 45 minút. Vrchol účinku kávy je často spájaný s nervozitou, potením a následným oslabením či otupelosťou.

Naopak účinky čaju Matcha, teda látka, ktorá sa v ňom nachádza (theofylín) funguje úplne odlišne. Matcha obsahuje množstvo živín, ktoré obmedzujú vstrebávanie theofylínu do krvného obehu okamžite, čo vedie k postupnému uvoľňovaniu energie za čas 3 – 6 hodín.

Príprava čaju Matcha:
Za studena: Čaj zmiešame s vodou (od 2 dl – 1,5 l podľa chuti) a poriadne pretrepeme. Odporúčame pridať pár kvapiek limetky alebo trochu ovocného sirupu podľa chuti. Skvelú chuť docielite kombináciou čaju Matcha a bazovým sirupom. Je dôležité, aby bol čaj Matcha vždy dôkladne rozmiešaný. Pri príprave za studena použijeme šejker alebo plastovú fľašu.
Za tepla: Čaj (1 sáčok) zalejeme horúcou vodou (2 dcl) s teplotou cca 70 stupňov a poriadne rozmiešame. Pred prípravou za tepla je ideálnym pomocníkom malý šľahač mlieka na prípravu peny. Skvelú chuť docielime pridaním medu a limetky.

Balenie: 100 g

Krajina pôvodu: Čína