Zelený čaj Shou mei special - Obočie dlhého veku 70 g

Kód: 3000
8,40 € / ks
Skladom

Ide o základnú triedu bieleho čaju pochádzajúceho z Číny, oblasti Fujian. Jeho chuť je guľatá, bez vyčnievajúcich tónov a je vhodný na podávanie vo väčšom kruhu priateľov. Bohatý nálev vyniká ľahko medovou chuťou a orechovou arómou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zelený čaj Shou mei special - Obočie dlhého veku 70 g

Shou Mei je prekladaný aj ako obočie dlhého veku alebo starcovo obočie. Ide o základnú triedu bieleho čaju pochádzajúceho z Číny, oblasti Fujian. Jeho chuť je guľatá, bez vyčnievajúcich tónov a je vhodný na podávanie vo väčšom kruhu priateľov. Bohatý nálev vyniká ľahko medovou chuťou a orechovou arómou. Šálka čaju je jemne hnedastá s tipsovo prachovou chuťou.

Biely čaj má vo všeobecnosti veľmi jemnú chuť a vôňu. Ide o veľmi výnimočný čaj – v minulosti bol taký vzácny, že ho smeli piť len čínski cisári. Jeho aróma bola vysoko cenená a cisárom bol čaj podávaný ako zázračný nápoj predlžujúci život. V dnešnej dobe si jeho predností všíma aj západný svet a biely čaj pozvoľna doháňa v obľube zelený.
Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu. Pitie čaju je vhodné na udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože. Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:
Dve až tri polievkové lyžice čaju (cca 4–6 g) zalejeme 500 ml vody s teplotou 70–80 °C. Lúhujeme 3–5 min., potom scedíme. Z tohto čaju je možné pripraviť 2–3 nálevy preliatím vodou s teplotou 80–90 °C. Pravý biely čaj Shou Mei je vhodný na každodenné pitie.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený