Kokosová múka bio 500gr

Kód: 324
Značka: Najtelo
2,40 € / ks
Skladom

100% kokosová múka je výživná a bezlepková alternatíva bežnej pšeničnej múky neobsahujúca žiadne z bežných alergénov.

  • má veľmi nízky obsah cukrov, sacharidov a kalórií
  • zlepšuje trávenie a má nízky glykemický index
  • nemá za následok náhle zvyšovanie inzulínu, vďaka čomu je obľúbená aj medzi diabetikmi
  • je bohatá na vlákninu, unikátne MCT tuky, proteíny a množstvo ďalších živín potrebných pre správne fungovanie ľudského tela

Detailné informácie

Podrobný popis

Kokosová múka 500gr

100% kokosová múka bez akýchkoľvek pridaných látok - patrí medzi takzvané superpotraviny, ktoré spomaľujú proces starnutia, zvyšujú fyzickú energiu a duševnú pohodu a znižujú riziko srdcových chorôb, cukrovky, porážky či rakoviny.

Kokosová múka nie je klasická múka —  neobsahuje žiadne obilniny ani bežné orechy, na ktoré sú dnes mnohí ľudia alergickí. Je vyrobená čisto z kokosovej dužiny.

Postup výroby: Keď sa odstráni vonkajšia vrstva kokosu, ostane čerstvá kokosová dužina. Z tej sa odstráni "mlieko", usuší sa pomalým pečením na nízkej teplote, pomelie sa, a tak vzniká kvalitná kokosová múka iba z jednej ingrediencie -  z kokosu, bez pridania akýchkoľvek aditív či konzervantov.

Vlastnosti kokosovej múky:

  • podporuje správne fungovanie metabolizmu
  • vysoký obsah vlákniny
  • pomáha dosiahnuť a udržať zdravú hladinu glukózy v krvi
  • je bezlepková
  • je nízkosacharidová - vhodná pre SCD diétu

Kokosovú múku je možné využiť v sladkých aj slaných receptoch. Je nesladená a má jemnú chuť a vôňu kokosu, no perfektne sa spája aj s inými ingredienciami a neprebíja ich chuť.

Kokosová múka je v suchom stave ľahká, jemná a vzdušná; keď sa však použije pri varení a pečení, jedlu dodá hutnejšiu štruktúru.

Keďže má vysoký obsah vlákniny, pri varení a pečení, treba počítať s tým, že absorbuje viac vody ako iné múky. Kokosová múka sa dá použiť na zahustenie polievok a omáčok alebo na obaľovanie pokrmov miesto strúhanky.

Kokosová múka sa dá použiť aj ako zdravá, bezlepková alternatíva strúhanky a klasickej múky na obaľovanie jedál - pridajte napríklad čierne korenie, cesnakový prášok, papriku a himalájsku soľ (prípadne bylinky, vňaťky) - použite na obaľovanie pokrmov.

Zloženie: 100 % kokosová múka

Balenie: 500gr

Výrobca: Najtelo