Kokosový olej na varenie v skle 900 g

Kód: 737
Značka: ViVio
6,60 € –13 %
kokosovy olej na varenie v skle 900ml
6,60 € –13 % 5,70 € / ks
Skladom

Kokosový olej na varenie v skle, zbavený kokosovej vône a chuti. Olej je vhodný aj na pečenie, vyprážanie, ale tiež aj na kozmetické účely.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kokosový olej na varenie v skle 900 g

Tento kokosový olej je vhodný pre všetkých, ktorí využívajú blahodárne účinky kokosového oleja, ale nemajú radi jeho vôňu alebo chuť.

Kokosový olej sa získava zo sušeného kokosového jadra známeho ako kopra. Rafinovaný kokosový olej je vhodný pre varenie pri vyšších teplotách. Dymový bod (bod prepáleniu) rafinovaného kokosového oleja je 232°C. Rafinovaný olej bez vône je výborný na varenie, pečenie i smaženie - všade, kde sa kokosová vôňa a chuť úplne nehodí.

Bez obsahu cholesterolu. 

Bohatý na kyselinu laurovú, kaprylovú či myristovú. Bez umelých konzervantov, umelých dochucovadiel či farbív. Pri vyprážaní možno olej ľahko používať opakovane, stačí prefiltrovať.

Krajina pôvodu: INDONÉZIA

Využitie:

  • vhodný pre všetky typy pleti
  • pravidelným používaním vyhladzuje vrásky, omladzuje
  • zvlášť vhodný na pokožku po opaľovaní ale i proti mrazu a po holení
  • na popáleniny
  • ekzémy, akné, herpes a iné kožné problémy (vhodné aplikovať na postihnuté miesta ako masť)
  • predovšetkým na suché a poškodené vlasy (i preventívne)

Štúdie ukazujú, že tuky so stredným reťazcom potláčajú chuť do jedla a môžu zvýšiť metabolizmus až o 120 kalórií denne. Zároveň tieto typy tukov môžu mať prínos pre ľudí aj s Alzheimerovou chorobou a tiež sa ukázalo, že sú úspešnými bojovníkmi s brušným tukom.