Včelí peľ kvetový obnôžkový Macík 120g

Kód: 2988
5,70 € / ks
Skladom

Včelí peľ sú peľové zrná vyšších rastlín, zbierané, spracované a uložené včelami do buniek plástov, určených k výžive včelstva. Včela po prílete na kvet striasa peľ z peľnice prudkými pohybmi, z chĺpkov ho posúva do peľového košíčka na zadných nohách, pričom ho formuje výlučkami žliaz a nektárom do tzv. peľových obnôžok; keď sú košíčky plné, odlieta. Včela medonosná dokáže uniesť cca 40 mg peľu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Včelí peľ kvetový obnôžkový Macík 120g

Obsahuje veľké množstvo bielkovín, železa, kalcia a fosforu.
Ďalej obsahuje draslík, horčík, chlór, meď, kobalt, kremík, sodík.
Obsahuje tiež nenasýtene mastné kyseliny, aminokyseliny a veľké množstvo vitamínov udržujúcich pokožku a sliznice zdravé.
Podporuje rast vlasov, podieľa sa na tvorbe pigmentu pokožky a krviniek, udržuje priepustnosť ciev. Peľ je vhodný na zníženie tlaku, zníženie cholesterolu v krvi, podporuje tvorbu červených krviniek, stavbu kosti, zubov a nervov. Upravuje peristaltiku, užíva sa pri ochoreniach prostaty, zápaloch horných ciest dýchacích, nervových ochoreniach.
Peľ je výborný zdroj energie nielen v zime i na jar.

Napomáha revitalizovať vlasy, zlepšuje ich vzhľad i rast a pôsobí preventívne proti ich vypadávaniu.Peľ chráni proti účinkom žiarenia, vrátane röntgenového a rádioterapie užívanej pri liečbe rakoviny. 

Použite tiež:

  • pri poruchách spánku a depresiách, vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6
  • pri hojení rán a poškodených tkanív
  • pri žilovej nedostatočnosti, kŕčových žilách, hemoroidoch

Obnôžkový peľ zloženie: bielkoviny (23,7%), tuky (4,8%), cukry (27%), voda v nesušenom, v čerstvom obnôžkovom peli (23%), popol (3,12%), pH (6,3), enzýmy, vitamíny, nukleové kyseliny, organické kyseliny, minerály, silice, farbivá.

Príprava a užívanie:
Ľudský organizmus nedokáže spracovať cenné látky obsiahnuté v peli jednoduchým prehltnutím peľových zŕn. Aby ich telo vedelo stráviť a využiť, musí peľ prejsť fermentáciou (štiepením) v mede.
25 g peľu vmiešame do 250 g medu, necháme 2 - 3 dni fermentovať, priemiešavame. Užívame 3x denne 1 čajovú lyžičku pred jedlom.

Doba spotreby peľu rozpusteného v mede je rovnaká ako pri mede samotnom - 3 roky, pretože med má konzervačné účinky. Nespotrebovaný peľ skladujeme najlepšie v mrazničke, alebo v sklenom poháriku s viečkom. Týmto spôsobom uskladnený peľ má dobu spotreby 1 rok.

Krajina pôvodu: Slovensko