Valeriána lekárska 120 kapsúl

Kód: 575
16,80 € / ks
Skladom

Valeriána lekárska  - sušený nadrvený podzemok - prispieva k schopnosti relaxovať a udržiavať duševné zdravie. Prináša zdravý spánok a prispieva k normálnej hladine krvného tlaku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Valeriána lekárska 120 kapsúl

Nespíte, ste podráždení? Trápia vás časté migrény alebo ste nervovo vyčerpaní? Najvyšší čas zadovážiť si valeriánu.

Táto bylinka je známa tiež pod názvom baldrián, kozlík, mačací chren či čertikus. Nájsť ju môžete na vlhkých miestach, obzvlášť v lesoch, na lúkach, rúbaniskách, priekopách a rašeliniskách, a to ako v Európe, tak aj v Ázii a Severnej Amerike.

V kuchyni je valeriána lekárska pridávaná napríklad do polievok a k dusenému mäsu, avšak varením sa obsah účinných látok znižuje.

Vo forme čaju sa konzumuje sušený nadrvený podzemok, ktorý má však veľmi výraznú arómu, ktorá sa dá riešiť zmiešaním s inou upokojujúcou bylinkou, ako napríklad s levanduľou, medovkou alebo ľubovníkom. V dnešnej dobe ho môžeme nájsť aj ako súčasť relaxačných drinkov na podporu spánku či proti stresu.

V nízkych dávkach podporuje koncentráciu, chápavosť a spracovanie podaných informácií. Pomáha prekonávať chronické poruchy spánku, depresiu a hysterické stavy, uvoľňuje svalové napätie, upokojuje búšenie srdca, bolesti hlavy, pôsobí proti žalúdočnej neuróze, črevným ťažkostiam, proti nafukovaniu a kŕčom.