Kurkuma mletá 500 g

Kód: 564
Značka: ViVio
9,90 € –9 %
kurkuma mleta 500 g
9,90 € –9 % 9 € / ks
Skladom

Kurkuma - aromatické a chutné korenie, ktoré má zároveň antioxidačné, antiseptické aj antivirálne vlastnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurkuma mletá 500 g

Kurkuma patrí do rodiny zázvoru. Je charakteristická svojou nádherne sýtou oranžovo-žltou farbou, arómou a korenisto sviežou vôňou. Oranžové pigmenty sa nazývajú Kurkuminoidy. 

Kurkuminoidy patria do skupiny polyfenolov a patria medzi najsilnejšie antioxidanty. Kurkuminoidov obsiahnutých v kurkume je viacero (kurkumín, demetoxykurkumín, bisdemetoxykurkumín...).

Najznámejší z nich je KURKUMÍN. Problémom je vstrebateľnosť a využiteľnosť kurkumínu (tráviace enzýmy). Avšak existujú štúdie, ktoré potvrdzujú až o neskutočných 2000% vyššie využitie kurkumínu, keď sa podáva súčasne s piperínom (obsiahnutom v čiernom korení), zázvorom alebo sójovým lecitýnom a spolu s tukom.

Vyskúšajte kurkumu, čierne mleté korenie a med pri chrípke.

Účinky a vlastnosti kurkumínu:

  • silné protizápalové, antibakteriálne a antivirálne účinky
  • vedecká štúdia taktiež preukázala výborné výsledky s kurkumínom pri ťažkých depresiách
  • veľmi silný antioxidant, podporuje trávenie, stimuluje funkciu žlčníka a detoxikáciu pečene
  • priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi (zvyšuje množstvo HDL - „dobrého“ cholesterolu – a zabraňuje vstrebávaniu LDL – „zlého“ cholesterolu)
  • preventívne účinky proti kôrnateniu ciev, lebo pôsobí na cholesterol
  • prevencia chorôb obehovej sústavy a prevencia infarktu

Zloženie: mletý koreň kurkumy.

Hmotnosť: 100 g

 

Vyskúšajte kurkumu do smoothie: kokosové alebo konopné (mandľové) mlieko + ananás(mango) + banán + 1 PL panenského kokosové oleja+ 1/2 ČL kurkumy + 1/2 ČL škorice + 1/2 ČL zázvoru+1ČL chia semienok. Ideálne ráno nalačno. 

 

Chcete menej zubného plaku a belšie zuby? Skúste to s kurkumou:

Potrebujete: 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja, 1 čajovú lyžičku kurkumy, misku, zubnú kefku

Ako na to? Zmiešajte kokosový olej s kurkumou. Vznikne pasta, s ktorou si dve-päť minút čistite zuby kefkou – pred vypľutím ju však ešte poriadne nechajte v ústach pôsobiť. Nevystrašte sa, vaše zuby aj celé ústa, brada, umývadlo aj kefka budú mať príšerný žltý odtieň. To nič. Zuby si znova dôkladne vyčistite zubnou pastou a vypláchnite. Kefkou v žiadnom prípade netlačte. Použite jemnú kefku. Počítajte s tým, že plast na kefke ostane trvale zafarbený.

 

Protivrásková pleťová maska: 1 lyžička kvalitného medu, 1 lyžička bieleho jogurtu, 1 lyžička kokosového panenského oleja, 2 až 3 lyžičky kurkumy

Postup: Zmiešame všetky ingrediencie do hladkej pasty. Aplikujeme na očistenú pokožku tváre, krku a dekoltu. Necháme pôsobiť 15 minút. Následne masku opláchneme vlažnou vodou. Odporúčame aplikovať 2 x do týždňa.