Arnika horská bio výťažok 100 ml

Kód: 527
Značka: AFRA
13,90 € –7 %
arni
13,90 € –7 % 12,90 € / ks
Skladom

Účinky Arniky horskej:

  • zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, pri kŕčových žilách
  • ovplyvňuje srdcovo-cievny systém
  • zvyšuje objem cirkulácie krvi, zvyšuje krvný tlak
  • prekrvuje dolné končatiny, mozog, venčité srdcové tepny
  • uvoľňuje bolesti pri angine pektoris
  • mierne žlčotvorné účinky
  • pri ekzémoch, zápaloch kože, pri pomliaždeninách, opuchoch

Detailné informácie

Podrobný popis

Arnika horská bio výťažok 100 ml

Arnika horská pôsobí na krvný obeh, zvyšuje krvný tlak a vyvoláva kontrakcie maternice, účinkuje ako srdcové tonikum a stomachikum (tinktúra, ktorá podporuje chuť do jedla). Celkovo tradované vnútorné upotrebenie pri obehových poruchách, bronchiálnej astme a pri súčasnom zápale žalúdka a tenkého čreva nie je farmakologicky celkom podložené. 

Veľmi časté je vonkajšie upotrebenie (uplatňuje sa roztok) - na podporu resorpcie (pohlcovanie, vstrebávanie) v hlbšie uloženom tkanive, na urýchlenie granulácie, proti zápalom, pri pomliaždeninách, vykĺbení, reume, po poraneniach ako ranové antiseptikum, po opuchoch (edémoch), trombózach, na natieranie zapálenej ústnej sliznice, ako vlasový a kozmetický prostriedok.

 

POZOR!
Nevhodné na vnútorné použitie pre deti !

Zloženie:

Kvet arniky, etanol, voda.

Vlastnosti:

Vazotonikum, kardiakum(na povzbudenie činnosti srdca), antiflogistikum (zmierňujúce zápalové reakcie), derivans (dráždiace kožu),
antireumatikum, kožné dezinficiens, spazmolytikum (uvoľňujúce kŕče).

Obsahuje:

Najmä flavonoidy (pôsobia spazmolyticky a protizápalovo), polyfenolové zložky, silice, polyacetylénové látky, fytomelany, nenasýtené deriváty, karotenoidné farbivá, polyíny, amínové zlúčeniny, cholín, betaín.
 

Dávkovanie:

Vnútorne maximálne 2 kvapky 3 x denne do 2 dcl vody. Dodržiavať doporučené dávkovanie, pri predávkovaní - žalúdočné ťažkosti,
vracanie, dýchacie poruchy!

Na natieranie:

Riediť 1:1 až 1:3 s vodou, natierať postihnuté miesto 1-3 x denne, príp. v rozriedenom roztoku navlhčiť vreckovku a priložiť na postihnuté miesto. Nechať pôsobiť, kým látka neuschne.

Upozornenie:

Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.