Arnika horská bio výťažok 100 ml

Kód: 527
Značka: AFRA
8,82 € / ks
Skladom

Účinky Arniky horskej:

  • zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, pri kŕčových žilách
  • ovplyvňuje srdcovo-cievny systém
  • zvyšuje objem cirkulácie krvi, zvyšuje krvný tlak
  • prekrvuje dolné končatiny, mozog, venčité srdcové tepny
  • uvoľňuje bolesti pri angine pektoris
  • mierne žlčotvorné účinky
  • pri ekzémoch, zápaloch kože, pri pomliaždeninách, opuchoch

Detailné informácie

Podrobný popis

Arnika horská bio výťažok 100 ml

Arnika horská pôsobí na krvný obeh, zvyšuje krvný tlak a vyvoláva kontrakcie maternice, účinkuje ako srdcové tonikum a stomachikum (tinktúra, ktorá podporuje chuť do jedla). Celkovo tradované vnútorné upotrebenie pri obehových poruchách, bronchiálnej astme a pri súčasnom zápale žalúdka a tenkého čreva nie je farmakologicky celkom podložené. 

Veľmi časté je vonkajšie upotrebenie (uplatňuje sa roztok) - na podporu resorpcie (pohlcovanie, vstrebávanie) v hlbšie uloženom tkanive, na urýchlenie granulácie, proti zápalom, pri pomliaždeninách, vykĺbení, reume, po poraneniach ako ranové antiseptikum, po opuchoch (edémoch), trombózach, na natieranie zapálenej ústnej sliznice, ako vlasový a kozmetický prostriedok.

 

POZOR!
Nevhodné na vnútorné použitie pre deti !

Zloženie:

Kvet arniky, etanol, voda.

Vlastnosti:

Vazotonikum, kardiakum(na povzbudenie činnosti srdca), antiflogistikum (zmierňujúce zápalové reakcie), derivans (dráždiace kožu),
antireumatikum, kožné dezinficiens, spazmolytikum (uvoľňujúce kŕče).

Obsahuje:

Najmä flavonoidy (pôsobia spazmolyticky a protizápalovo), polyfenolové zložky, silice, polyacetylénové látky, fytomelany, nenasýtené deriváty, karotenoidné farbivá, polyíny, amínové zlúčeniny, cholín, betaín.
 

Dávkovanie:

Vnútorne maximálne 2 kvapky 3 x denne do 2 dcl vody. Dodržiavať doporučené dávkovanie, pri predávkovaní - žalúdočné ťažkosti,
vracanie, dýchacie poruchy!

Na natieranie:

Riediť 1:1 až 1:3 s vodou, natierať postihnuté miesto 1-3 x denne, príp. v rozriedenom roztoku navlhčiť vreckovku a priložiť na postihnuté miesto. Nechať pôsobiť, kým látka neuschne.

Upozornenie:

Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie