Kremelina 1 kg

Kód: 1850
18,90 € / ks
Skladom

Amorfná kremelina (sladkovodného pôvodu). Je to produkt s jedinečnými zdraviu prospešnými vlastnosťami:

  • detox - podporuje očistu tela a dôležitých orgánov (pečeň)
  • doplňuje výživové nedostatky poskytovaním dobre absorbovaného kremíka
  • posilňuje zuby, ďasná a vlasy
  • nehromadí sa v organizme

Detailné informácie

Podrobný popis

Kremelina 1 kg

Amorfná kremelina je jediná, ktorá má americké aj európske schválenia a certifikáty. Nemá dátum spotreby, pretože je geologického pôvodu a je iba vyčistená, čo z nej robí veľmi praktický produkt.

Kremelina je hornina, ktorá je vytvorená zo schránok skamenených rozsievok (jednobunkové mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami). Ich odumieraním sa tvoria usadené horniny – diatomity. Z nich sa potom veľmi jemným rozdrvením pripraví práškový produkt – kremelína. Ak je čistá, má bielu až krémovú farbu. Až 90% tvorí organický a anorganický kremík.

Mnohé štúdie dokazujú priaznivý vplyv oxidu kremičitého na zdravý vývoj zvierat a ľudí. Oxid kremičitý je dôležitá pre kostru a mineralizáciu.

Neprítomnosť tohto stopového prvku vedie k deformácii kostry a  chrupavky. Hormonálne poruchy v ľudskom organizme sú často spôsobené kvôli nesúladu vápnika a horčíka. Niekoľko výskumov dokázalo, že oxid kremičitý môže obnoviť túto krehkú rovnováhu.

Krehké a riedke kosti sú charakteristické pre starnutie čo je spôsobené úbytkom kalcia v našom tele. Užívanie len kalcia (vápnik), nemôže napraviť, alebo zastaviť túto hrozivú a veľmi nepríjemnú chorobu. Ľudské telo sa nedá asimilovať a nedokáže využívať vápnik bez prítomnosti oxidu kremičitého, vitamínu D3 a K2(MK-7).

Podľa oficiálnych štatistík viac žien zomiera na zlomeniny spôsobené rednutím kostí ako na rakovinu prsníka, krčka maternice, či dokonca kombináciu oboch, čo znie neuveriteľne.

Nedostatok vápnika v kostiach spôsobuje rozšírenie vodných kanálikov a priestorov v oblasi kostí, čo im dáva porézny a riedky vzhľad. Takto destabilizovaná kosť sa stáva krehkou a hrozí jej poranenie pri akomkoľvek drobnom poranení, alebo už pri miernom náraze.
Kosť môže zlomiť obyčajný tlak, alebo dokonca aj stres. S cieľom remineralizovať zlomené a poškodené kosti sa doporučuje denné užívanie kremeliny. Aj keď máme nedostatok vápnika v tele, telo dokáže oxid kremičitý premeniť na vápniť ak ho kosti potrebujú.

Kremelina slúži ako prevencia proti vypadávaniu vlasov, regeneruje a podporuje rast nových, zdravších, silnejších plných lesku a krásy.

Pri užívaní kremeliny sa lámavé nechty stanú minulosťou už v krátkom čase.

Využitie kremelíny pre domácu hydiny - roztoče, blchy:
Nezabudnite najskôr vyčistiť prostredie kurníku, holubníka. Kremelina účinkuje pri priamom kontakte s parazitom mechanickým spôsobom, kedy naruší jeho schránku a dehydruje ho.
Ľahko poprášte celú podlahu kurníku, nasypte kremelinu tam, kde sa hydina “popolí”, tým sa kremelina dostane do kontaktu s parazitmi.

Domáci miláčikovia:

Kremelína na vnútorné parazity:
Kremelina účinne eliminuje škrkavky, tenkohlavca, mrle a machovce do siedmich dní od podávania. Najúčinnejšie je užívanie po dobu najmenej 90 dní, aby sa zachytili ​​všetky vývojové štádiá parazitov. Ďalej dokáže absorbovať ortuť, e-coli, endotoxíny, vírusy, pesticídy, chemikálie, detoxikuje a čistí zažívanie a hrubé črevo.

Kremelína na vonkajšie parazity:
Na vonkajšej parazity poprášime kremelínou zvieratám srsť.  Ostré hrany rozsievok narušia ochrannú vrstvu hmyzu a ten sa postupne dehydruje-vysychá. Kremelinu poprášime na miesta kde sa zdržiavajú, prespávajú, či kde je im podávané kŕmenie. Kremelina pohlcuje vlhkosť, zápach a zabraňuje hmyzu vniknutiu na miesta, kde sa zvieratá zdržujú.

Dávkovanie:

kone a dobytok: 2 kg / 45kg krmiva
ošípané a ovce: 1 kg / 45 kg
kurčatá, morky, husi, kačice: ½ čajovej lyžičky na hrnček krmiva
mačiatka: ½ lyžičky
mačky: 1 lyžička do krmiva
šteňatá a malé psy: ½ lyžičky
psi do 22kg: 1 lyžička
psi nad 22kg: 1 polievková lyžica
pes nad 45 kg: 2 polievkové lyžice

 

Zloženie: 100% sladkovodná kremelina (amorfný oxid kremičitý - FSF)

Dávkovanie kremeliny: rozmiešať vo vode, v ovocnej šťave alebo inej potravine, nápoji. Podľa možností konzumujte ráno nalačno, jednu kopcovitú polievkovú lyžicu 7 g.

Balenie: 1 kg

Upozornenie: Kremelina nie je liek, ale výživový doplnok. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Uchovajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom mieste.