Ginko biloba mletý list 120 g

Kód: 1134
8,40 € / ks
Skladom

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu z Ginkgo biloba (alebo Ginko dvojlaločné). Má množstvo preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme. Má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ginko biloba mletý list 120 g (Ginko dvojlaločné)

Ginko je opadavý strom, ktorého pozitívne účinky na ľudský organizmus využívali už v starovekej Číne - ako liek ho využívajú už 5 tisíc rokov. Ginko je jedna z najstarších rastlín našej planéty (na Zemi rástla už v čase dinosaurov). Je mimoriadne odolný voči klimatickým zmenám a prírodným vplyvom – hubám, plesniam, či prírodným exhalátom. 

O váženosti Ginka svedčí aj štatút národného stromu Číny. Vo fytoterapii sa využívajú listy. Na našom území je vysádzaný ako okrasa v parkoch. Dorastá až do výšky 40 metrov a dožíva sa stovky rokov - niekedy aj 2 000. Ginko obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline.

Ginkgo biloba je vhodný aj v prevencii. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme.
Máte depresie? Ginko má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

Ďalšie pozitívne účinky ginka:

  • zlepšuje prekrvenie končatín (syndróm studených nôh)
  • zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové funkcie.
  • pozitívne pôsobí pri poruchách zraku
  • pomáha pri problémoch s pečeňou a obličkami
  • odstraňuje pocity únavy a dodá energiu
  • urýchľuje hojenie rán
  • antibakteriálny účinok

Ginko dvojlaločné podporuje všetky kognitívne funkcie: pamäť, schopnosť porozumieť, vyjadrovať sa, koncentrovať sa a riešiť problémy.

Ginko je vhodné pre študentov, ľudí s psychicky náročným zamestnaním a starších ľudí. Má výborný vplyv na duševný kľud. Samozrejme, vyžaduje dlhodobejšie užívanie, zázraky na počkanie sa nekonajú.

Odporúčané dávkovanie Ginkgo biloba vo forme mletých listov:
Jednu čajovú lyžičku mletého listu rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 3 × denne.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Zloženie: 100% Ginkgo Biloba

Balenie: mletý list 120 g

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí. Môže znižovať zrážanlivosť krvi.