Ginko biloba mletý list 120 g

Kód: 1134
7,80 € / ks
Skladom

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu z Ginkgo biloba (alebo Ginko dvojlaločné). Má množstvo preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme. Má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ginko biloba mletý list 120 g (Ginko dvojlaločné)

Ginko je opadavý strom, ktorého pozitívne účinky na ľudský organizmus využívali už v starovekej Číne - ako liek ho využívajú už 5 tisíc rokov. Ginko je jedna z najstarších rastlín našej planéty (na Zemi rástla už v čase dinosaurov). Je mimoriadne odolný voči klimatickým zmenám a prírodným vplyvom – hubám, plesniam, či prírodným exhalátom. 

O váženosti Ginka svedčí aj štatút národného stromu Číny. Vo fytoterapii sa využívajú listy. Na našom území je vysádzaný ako okrasa v parkoch. Dorastá až do výšky 40 metrov a dožíva sa stovky rokov - niekedy aj 2 000. Ginko obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline.

Ginkgo biloba je vhodný aj v prevencii. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme.
Máte depresie? Ginko má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

Ďalšie pozitívne účinky ginka:

  • zlepšuje prekrvenie končatín (syndróm studených nôh)
  • zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové funkcie.
  • pozitívne pôsobí pri poruchách zraku
  • pomáha pri problémoch s pečeňou a obličkami
  • odstraňuje pocity únavy a dodá energiu
  • urýchľuje hojenie rán
  • antibakteriálny účinok

Ginko dvojlaločné podporuje všetky kognitívne funkcie: pamäť, schopnosť porozumieť, vyjadrovať sa, koncentrovať sa a riešiť problémy.

Ginko je vhodné pre študentov, ľudí s psychicky náročným zamestnaním a starších ľudí. Má výborný vplyv na duševný kľud. Samozrejme, vyžaduje dlhodobejšie užívanie, zázraky na počkanie sa nekonajú.

Odporúčané dávkovanie Ginkgo biloba vo forme mletých listov:
Jednu čajovú lyžičku mletého listu rozmiešame vo vode a vypijeme. Užívame 3 × denne.

TIP na prípravu: Do pohára s práškom pridáme iba 2 × viac vody než prášku a rozmiešame na pastu, ktorú rozriedime tekutinou - nevznikajú hrudky.

Zloženie: 100% Ginkgo Biloba

Balenie: mletý list 120 g

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uschovajte v suchu, tme a mimo dosahu detí. Môže znižovať zrážanlivosť krvi.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie