Jasmínový čaj - China Jasmine Chung Hao 50 g

Kód: 1568
9,60 € / ks
Skladom

China Jasmine Chung Hao je jedna z najslávnejších tried jasmínového čaju. Ide o pravý zelený čaj s vysoko kvalitným listom, ktorý je prevoňaný jasmínovými kvetmi. Nálev je vynikajúci, harmonický, príjemnej trávovej až bylinnej chuti, ktorú sprevádza nápadný nádych charakteristickej, jemne sladkastej chuti po jasmíne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jasmínový čaj - China Jasmine Chung Hao 50 g

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú priam zázračné účinky.

Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Jedná sa o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu. Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože. Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava: Dve čajové lyžičky čaju vložíme do kanvičky a prelejeme 500 ml vody s teplotou 80°C. Necháme lúhovať 60-90 sekúnd a potom zlejeme. Z tohto čaju možno pripraviť až 3 nálevy. S každým ďalším nálevom predlžujeme dobu lúhovania o jednu minútu.

Zloženie: pravý zelený čaj, jasmínový kvet

Balenie: 50 g