Arganový olej kozmetický 100 ml

Kód: 691
Značka: ViVio
10 € –16 %
arganovy olej kozmeticky 100ml
10 € –16 % 8,40 € / ks
Skladom

Argánový olej kozmetický podporuje rast vlasov a ochraňuje ich pre škodlivými vonkajšími vplyvmi. Upokojuje a vyživuje pokožku.

Účinky argánového oleja:

  • spomaľuje starnutie pleti a vracia jej elasticitu
  • vyživuje vlasové vlákno – pôsobí proti vypadávaniu vlasov
  • spevňuje lámavé nechty
  • skľudňuje zápaly a zjemňuje prejavy ekzémov, akné a psoriázy
  • urýchľuje hojenie rán a zjemňuje výrazné jazvy
  • má regeneračné a hydratačné účinky na vlasy

Detailné informácie

Podrobný popis

Arganový olej kozmetický 100 ml

Obsahuje hlavne Omega 3, vitamíny a E. K jeho upokojujúcim účinkom na pokožku hlavy, môžeme pridať regeneračné a hydratačné účinky na vlasy. 
Podporuje rast vlasov a ochraňuje ich pre škodlivými vonkajšími vplyvmi. Ideálny na polámané, suché a matné vlasy. Používa sa ako maska na vlasy alebo zábal na niekoľko minút a potom sa opláchne.

Vďaka jeho špeciálnemu zloženiu vlasy nenecháva mastné, ale nádherne lesklé, pevné a zdravé.

 

Ďalšie informácie o arganovom oleji a jeho výrobe:

Pre jeho silné regeneračné, liečebné, protizápalové a antibakteriálne účinky sa mu hovorí aj tekuté zlato, alebo marocké zlato. Berberi používajú arganový olej po celé stáročia pri varení, liečení, aj na kozmetické účely. Arganový olej patrí preto k najvzácnejším, pretože Argánia rastie len na juhozápade Maroka medzi Atlantickým oceánom a pohorím Atlas a Antiatlas. Táto oblasť bola dokonca vyhlásená za biosférickú rezerváciu a je pod ochranou UNESCA.

Arganovníky (Argania spinosa) sú pomerne zriedkavými drevinami. Stretnúť sa s nimi možno, ako už bolo spomínané, hlavne v juhozápadnom Maroku vo vápencovej polopúšti Sueskeho údolia. Vzhľadom pripomínajú olivovníky. Na rozdiel od olivovníkov sa však k ich plodom dostanete ťažšie. Majú totiž pichliače, ktoré vedia pri zbere riadne poraniť ruky. Zber má prísne pravidlá. Je rozdelený podľa dedín a tradičného práva.

Aj samotné plody, ktoré dozrievajú v júni a júli, sa tvarom podobajú na väčšie olivy. Ibaže po dozretí sú žlté. Šupka je kyslá a hoci dužina pod ňou vonia sladko, chutná príliš nie je. Ak sa dostanete k jadru a rozbijete jeho škrupinu, nájdete v ňom malé, na olej bohaté semienko. Občas dve a zriedkavo aj tri.

Výroba oleja nie je ľahká práca. Ženy sedia zhrbené na zemi a medzi dvomi kameňmi roztĺkajú škrupiny tvrdých semien, aby odtiaľ vydolovali malé jadierka. Olej, ktorý sa z nich po rozomletí lisuje, vyhľadávajú všetky významné farmaceutické firmy. Inšpiráciu našli u Berberiek. Tie po celé generácie vedeli, že ak si potrú tváre arganovým olejom, výborne ochráni ich pokožku pred horúcim a suchým vetrom vanúcim zo Sahary. Novodobé rozbory ukázali, že to spôsobuje najmä vysoký obsah vitamínu E, ktorý zabraňuje odparovaniu vlhkosti a bunkovému starnutiu.

Balenie: 100 ml